Tikslinė klausytojų grupė: 

savivaldybės administracijos ir savivaldybės kontrolieriaus tarnybos darbuotojai.

Seminaro tikslas:

ugdyti streso kontroliavimo gebėjimus, apimančius stresinės reakcijos suvokimą, streso ženklų atpažinimą ir streso įveikimą.

Seminaro temos:

 1. Kas tai yra stresas? 
  Streso fenomenas. Kam reikalingas stresas? H. Selye streso koncepcija. Kaip organizmas reaguoja streso metu? Streso funkcija: bendras prisitaikymo sindromas. Ar stresas žmogui yra kenksmingas? Pozityvus ir negatyvus streso aspektas.
 2. Streso šaltiniai darbe ir asmeniniai stresoriai
  Fiziniai ir emociniai darbo ypatumai. Darbo krūvio įtaka patiriamam stresui. „Perdegimo“ sindromas. Ar stresą sukelia tik neigiami įvykiai? Vidiniai streso šaltiniai. Praktinė užduotis „Stresą keliantys gyvenimo įvykiai“ (pagal Th. Holmes ir R. Rahe streso skalę). Streso požymiai ir pasekmės. Emocijos, mąstymas, kūnas ir elgesys. Kaip atpažinti streso požymius savyje? Kaip atpažinti streso požymius kituose? Fiziniai, emociniai ir kognityviniai streso požymiai. Streso požymiai, pasireiškiantys elgesyje. Ilgalaikio streso poveikis.
 3. Streso valdymo profilis
  Klausimyno užpildymas ir rezultatų analizė. Konkrečių veiksmų, didinančių atsparumą stresui, planavimas. Praktinė užduotis – individualus seminaro dalyvio streso valdymo profilis. Praktinės rekomendacijos.
 4. Pagrindiniai streso valdymo principai
  Stresinių situacijų analizė ir sprendimas: ką galime kontroliuoti? Kaip užbėgti stresinėms reakcijoms „už akių“ ir valdyti savo streso lygį? Efektyvios atsipalaidavimo technikos: meditacija, kvėpavimas, relaksacija. Vaizduotės galimybių panaudojimas įveikiant stresą. Praktinės individualios užduotys, meditacinių, vaizduotės ir relaksacinių technikų pratybos.

Seminaro trukmė – 8 ak. val.

Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su mumis info@eip.lt