UAB „Eurointegracijos projektai“, Lietuvos Statistikos departamento užsakymu, atliks atvykstamojo turizmo apklausas. Vykdant apklausą iš Lietuvos išvykstančių lankytojų iš užsienio bus klausiama apie jų kelionės ir nakvynių skaičių, kelionės tikslus, naudojamas transporto priemones, apgyvendinimo tipus ir kelionių išlaidas.

Atvykstamojo turizmo apklausas įmonė atliks dvylika kartų per tris metus – 2014–2016 m. užsieniečiai bus apklausiami po 4 kartus per metus. Kiekviena apklausa truks po 7 dienas. Klausėjai iš Lietuvos išvykstančius lankytojus iš užsienio apklaus oro uostų ir jūrų uostų laukimo salėse, geležinkelio ir autobusų stotyse, pagrindiniuose kelių pasienio kontrolės punktuose, viešbučiuose ir prie Lietuvos-Latvijos pasienio įsikūrusioje kavinėje.

Per tris metus iš viso planuojama apklausti ne mažiau kaip 80 tūkstančių užsieniečių, t. y. per 26 tūkstančius lankytojų iš užsienio kasmet.

Apklausų metu surinkti statistiniai duomenys reikalingi turizmo statistinei informacijai rengti ir turizmo sąskaitoms sudaryti. Tyrimo duomenys yra skelbiami Lietuvos statistikos departamento leidinyje „Turizmas Lietuvoje“.

UAB „Eurointegracijos projektai“, Lietuvos Statistikos departamento užsakymu, atvykstamojo turizmo apklausas atlieka jau ne pirmą kartą. Įmonė šias apklausas vykdė ir 2013 m.