Japonijos-Lietuvos draugystės asociacijos iniciatyva, japonų delegacija kartu su UAB „Eurointegracijos projektai“ komanda bei Vilniaus miesto savivaldybės atstovais vakar atliko Čijunės Sugiharos sakurų parko puoselėjimo darbus. Parke buvo atlikti sakurų tręšimo dirvožemio humusu darbai.

Japonų delegacijos vadovas – Hisayuki Sakamizu, Japonijos-Lietuvos draugystės asociacijos generalinis sekretorius, pasakoja, kad tradicija kiekvienais metais atvykti į šį parką, atsirado iškart po parko pasodinimo dar 2001 metais. Šiemet dalis kartu atvykusių japonų, patys prieš 18 metų sodino Čijunės Sugiharos sakurų parką norėdami parodyti tautų draugystę, o kasmetinis parko puoselėjimas – tai tęstinumo išlaikymas, kuris japonams teikia pasididžiavimą ir simbolizuoja šalių ryšį.

Kalbinti delegacijos nariai teigia, kad būtent Čijunės Sugiharos pasiaukojimas dėl kitų žmonių, skatina juos dalyvauti parko puoselėjimo iniciatyvoje ir taip pagerbti bei palaikyti tautiečio poelgį.

UAB „Eurointegracijos projektai“ kurdami partnerystės ryšius tarp Lietuvos ir Japonijos įmonių, džiaugiasi galėję prisidėti prie šios iniciatyvos organizavimo bei įgyvendinimo.