UAB „Eurointegracijos projektai“ LR sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu,  bendradarbiaudami su Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru, atliks ikimokyklinio amžiaus vaikų, nelankančių ikimokyklinio ugdymo įstaigų, mitybos tyrimą. Tyrimas padės išsiaiškinti 1–7 metų amžiaus vaikų mitybos įpročius, taip pat šio amžiaus vaikų faktišką mitybą, t. y. vaikų per parą suvartojamus maisto produktus ir jų kiekius.

Lietuvoje per pastaruosius 20–25 metus nebuvo atlikta nei ikimokyklinio, nei mokyklinio amžiaus vaikų faktiškos mitybos tyrimų. Atliekami tik mokyklinio amžiaus vaikų mitybos įpročių tyrimai, reprezentaciniai ikimokyklinio amžiaus vaikų mitybos įpročių tyrimai iki šiol taip pat nebuvo vykdomi.

Projektų valdymo bendrovės „Eurointegracijos projektai“ atliktas tyrimas padės išsiaiškinti organizuotų kolektyvų nelankančių 1–3 ir 4–7 m. amžiaus vaikų mitybos įpročius, tokius kaip maisto produktų vartojimo dažnumas, maitinimosi režimas ir pan. Vykdant šių vaikų faktiškos mitybos tyrimą bus aiškinamasi, kokius maisto produktus ir gėrimus bei kokius jų kiekius vaikai suvartoja per parą – pusryčių, pietų, vakarienės, priešpiečių, pavakarių metu, taip pat užkandžiaudami. Minėti tyrimai padės įvertinti ne tik vaikų mitybos įpročių ypatumus, bet ir suvartojamų maisto produktų bei su jais gaunamų maistinių medžiagų – baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, mineralinių medžiagų ir kt. – kiekius per parą.

Mitybos įpročiai ir vaikų faktiška mityba bus tiriama apklausos būdu apklausiant vaikų tėvus, globėjus ar senelius. Iš viso bus apklausta 1000–1500 respondentų.

Tyrimą planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos.