Socialinės įmonės statusą turinti UAB „Eurointegracijos projektai“ 2014 metais ketina sukurti 10 naujų darbo vietų neįgaliems darbuotojams.

Tyrimų skyriuje dirbsiantys nauji darbuotojai – ne pirmieji vienokią ar kitokią negalią turintys asmenys bendrovėje. Šiuo metu strateginio valdymo bendrovė „Eurointegracijos projektai“ yra suteikusi 21 darbo vietą neįgaliesiems. Didžioji dauguma šių darbuotojų dirba duomenų surinkėjo darbą tyrimų skyriuje. Kiti dalinį darbingumą turintys darbuotojai padeda rengti projektus, dirba informacinių technologijų srityje.

„Kasmet mūsų įmonė plečiasi. Vis daugiau klientų įvertina mūsų darbo kokybę ir užsako atlikti tyrimus. Kai klientas yra patenkintas mūsų atliktu darbu, jam nesvarbu jo užsakytą apklausą atliko stiprios ar silpnesnės sveikatos darbuotojas. Klientams svarbiausia – rezultatas“, – sako UAB „Eurointegracijos projektai“ direktorius Simas Lubauskas. Pasak S. Lubausko, šiuo metu bendrovėje dirbančių neįgaliųjų darbo rezultatais jis yra patenkintas ir pabrėžia, kad neįgalieji, jeigu jiems darbas patinka, stengiasi gerai dirbti ir jame išlikti, yra lojalesni ir nemeta darbo dėl menkiausios priežasties. Todėl, augant apklausų atlikėjų poreikiui, šiais metais vėl planuojama įdarbinti žmones, kuriems sunkiausia integruotis į darbo rinką – didesnius sveikatos sutrikimus turinčius neįgaliuosius.

UAB „Eurointegracijos projektai“ socialinės įmonės statusas buvo suteiktas prieš trejus metus. „Eurointegracijos projektai“ yra Neįgaliųjų socialinių įmonių sąjungos, besirūpinančios neįgalių asmenų integracija į darbo rinką skatinant neįgaliųjų socialinių įmonių konkurencingumą, narė.

„Vienas iš svarbiausių socialinių įmonių uždavinių – suteikti darbo vietą neįgaliesiems. Tačiau socialinės įmonės atlieka ir svarbų socialinį darbą – padeda žmonėms neprarasti socialinių ryšių, jaustis reikalingu“, – pažymi Simas Lubauskas. Ir priduria, kad ir ateityje planuojama, kad UAB „Eurintegracijos projektai“ darbuotojų gretas papildys darbuotojai, kuriems nustatytas dalinis darbingumas.