UAB „Benjamin River Productions“, veiklą vykdanti aukštos kokybės garso ir vaizdo turinio kūrimo ir apdorojimo srityje, ketina sukurti naujo tipo filmavimo kameros prototipą. Kuriamas prototipas bus inovacija pasauliniu mastu.

UAB „Eurointegracijos projektai“ parengtas projektas Europos Sąjungos paramai gauti sulauks 356 756 Lt Europos Sąjungos lėšų. “Benjamin River Productions” patvirtinta Europos Sąjungos parama pagal priemonę „Intelektas LT“.

Naujoji technologija bus aktuali kupoliniams kino teatrams ir planetariumams. Šiuo metu tokios vaizdo ir erdvinio garso bei jų apjungimo, kūrimo ir apdorojimo technologijos pasaulyje žengia tik pirmuosius žingsnius. Tačiau ši rinka labai plečiasi, statomi nauji kupoliniai kino teatrai, atnaujinami planetariumai ir muziejai. Norėdamos pritraukti daugiau lankytojų, šios įstaigos turi diegti naujausias vaizdo ir garso technologijas.

„Lyginant dešimties metų laikotarpį matyti, kad 2003 m. vietų, kurios gali projektuoti kupolinį vaizdą pasaulyje buvo 150, šiuo metu šis skaičius siekia jau beveik 1200. Žinant, kad vien planetariumų pasaulyje yra apie 4000, vien čia matomos labai geros plėtros galimybės“, – sako UAB „Benjamin River Productions“ direktorius Vygantas Kirejevas.

Vykdomo projekto tikslas yra sukurti tokį filmavimo įrenginį, kuris iškart galėtų nufilmuoti ne tik norimą erdvinį vaizdą, tačiau turėtų galimybę integruoti ir erdvinį garsą. Šiuo metu, įmonei norint pagaminti vaizdą, kuris projektuojamas ant kupolo, reikia jį nufilmuoti net septyniomis skirtingomis vaizdo kameromis. Vėliau vaizdas iš kiekvienos kameros yra apdirbamas su specialia programine įranga, kuri leidžia jį sujungti į vieną.

Šiuo metu pasaulyje yra apie 30 kupolinio audiovizualinio turinio gamintojų, kurie sukuria nuo 10 iki 170 licencijuotų filmų, prezentacijų per metus.