Š. m. lapkričio mėn. UAB „Eurointegracijos projektai“ specialistams pratęstas Europos viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų asociacijos ESOMAR sertifikatas. Sertifikatas įpareigoja laikytis tarptautinių aukščiausių reikalavimų vykdant rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimus.

Gautas ar pratęstas sertifikatas patvirtina priklausymą ESOMAR organizacijai. ESOMAR – tai pagrindinė rinkos tyrimų skatinimo, vystymo ir tobulinimo organizacija pasaulyje. Visi šiai organizacijai priklausantys nariai, vykdydami  viešosios nuomonės ir rinkos tyrimus, privalo  vadovautis pasaulinėmis ESOMAR tyrimų gairėmis ir laikytis aukščiausių profesinės praktikos standartų, įtvirtintų ICC/ESOMAR kodekse. Šį, kartu su Tarptautiniais prekybos rūmais parengtą, tarptautinį rinkos ir socialinių tyrimų kodeksą yra pasirašiusios pagrindinės nacionalinės ir tarptautinės profesinės organizacijos visame pasaulyje. Tvirtai laikydamasi savo kodekso ir vadovaudamasi nubrėžtomis gairėmis,  ESOMAR savo nariams nustato aukščiausio lygio etinius ir profesinius standartus.

Kiekvienais metais ESOMAR organizacijos gretas papildo sertifikuoti specialistai. Šiuo metu ESOMAR vienija 4900 narius iš daugiau nei 130 šalių. Lietuvoje šiai organizacijai priklauso ir sertifikatai yra išduoti 11 specialistų. 2012 m. ESOMAR sertifikatas buvo išduotas ir šiais metais pratęstas UAB „Eurointegracijos projektai“ plėtros ir pardavimų vadovui Dariui Plečkaičiui. Nors ESOMAR sertifikatas yra išduodamas vienam asmeniui, jo standartų privalo laikytis visi įmonėje dirbantys specialistai.

„ESOMAR sertifikatas patvirtina, kad įmonėje rinkos ir viešosios nuomonės tyrimus atlieka aukščiausio lygio profesionalai. Planuojančios atlikti tyrimus bendrovės, ieškodamos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų įmonės, visuomet turėtų rinktis tą, kurioje dirba ESOMAR sertifikatus turintys specialistai. Tokiu atveju bendrovė turės galimybę dirbti su  aukščiausius tarptautinius kokybės reikalavimus atitinkančiais profesionalais, kurie nuolat tobulėja, atnaujina žinias, kelia savo profesinę kvalifikaciją. Sertifikatas išduodamas tik 1 metams. Norint pratęsti sertifikatą, turi vėl įrodyti, kad esi jo vertas ir atitinki visus standartus“, – sakė UAB „Eurointegracijos projektai“ direktorius Simas Lubauskas.