Eksperto įžvalga: paslaugų teikėjas atvykstantį turistą turi pasitikti su džiaugsmu

 

VO „Ukmergės rajono vietos veiklos grupė“ kartu su partneriais Tauragės rajono vietos veiklos grupe bei Alytaus rajono vietos veiklos grupe įgyvendindamos projektą „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“, kviečia pažinti lėtąjį turizmą ir dalinasi su turizmo sektoriumi susijusių ekspertų įžvalgomis.

Anksčiau kalbinę projekto „Surink Lietuvą“ autorę Liną Baublienę ir Ukmergės kraštotyros muziejaus turizmo informacijos centro specialistes, šįkart apie lėtąjį turizmą bendraujame su laisvalaikio ir turizmo naujienų portalo We love Lithuania (www.welovelithuania.com) įkūrėju Simonu Rudaminu.

– Kaip vertinate Lietuvos turizmo paslaugų spektrą ar jis yra pakankamas Lietuvoje? Ar kokybė atitinka keliautojų lūkesčius?
– Nors turizmo paslaugos Lietuvoje vis dar formuojasi ir dar tikrai yra ką papildyti, jas galima vertini teigiamai. Kai kurios paslaugos dar tik besiformuoja, vystosi, tačiau jau atsiranda ir tarpusavio konkurencija, kuri rodo augantį paslaugų kiekį ir besiformuojančią turizmo paslaugų rinką. Kokybės klausimu dar reikėtų padirbėti, nors tikrai sparčiai judame teisinga linkme. Panašu, kad lietuviams trūksta suvokimo paslaugume, sunku persiorientuoti ir į atvykstanti klientą žiūrėti su džiaugsmu, tiesiog būti svetingiems, juk tai būtina sąlyga, jei norime konkuruoti su tarptautinėmis rinkomis ir pritraukti daugiau užsienio turistų.

–  Jūsų manymu, ar lietuviai pakankamai keliauja po Lietuvą?
– Mes lietuviai, jei kažką darome, tai darome labai gerai. Tad jei nusprendėme, kad dabar keliausime po Lietuvą, tai keliaujam tiek, kiek nei viena šalis nekeliauja po savo šalį. Lietuviai šiuo metu tikrai yra labai atsidavę keliautojai po Lietuvą, tikri tyrinėtojai ir ieškotojai.

– Šiuo metu jūsų portale pristatomas ciklas apie lėtojo turizmo atstovus Lietuvoje. Kaip vertinate lėtojo turizmo kryptį, ar manote, kad tai galėtų būti nauja tendencija regionuose?
– Manau, tai labai perspektyvi turizmo sritis Lietuvoje. Džiugu, kad apie tai pradėta kalbėti, ieškoti bendrų partnerystės galimybių siekiant didesnio viešinimo. Labai svarbu, kad įtraukiami regionai ir parodomas jų galimas potencialas. Lietuvoje ši kryptis ne tik galėtų, bet ir turėtų būti prioritetas. Jei Lietuva ir toliau vystys lėtojo turizmo kryptį, galima kalbėti ne tik apie Lietuvos regionus, o ir visą rytų regioną, kuriame Lietuva turėtų tapti lėtojo turizmo lydere.

– Koks įspūdį paliko pažintis su projekto dalyviais?
– Pradžioje galima pasidžiaugti, kiek daug yra nuostabios gamtos ir kiek neatrastos Lietuvos dar turime. Susipažinus su projekto dalyviais, vis dėl to labiausiai įsiminė pats žmogus. Tai nuostabūs širdies žmonės, krašto ambasadoriai, kuriuos turi pamatyti visa Lietuva.

– Kokių patarimų galėtumėte duoti į šią kryptį besiorientuojantiems turizmo paslaugų tiekėjams ?
– Šie žmonės gali būti puikūs regionų ambasadoriai, kurie ne tik parduoda savo paslaugas, bet ir reprezentuoja savo kraštą iš geriausios pusės. Todėl labai svarbu, kad apie tokius žmones išgirstų kuo plačiau, o tam yra du raktažodžiai – rinkodara ir komunikacija. Šie žodžiai turėtų būti ypač svarbus ir savivaldybėms, kurios nori tapti lėtojo turizmo lyderėmis. Nes, kad ir kokie nuostabūs būtų lėtojo turizmo atstovai, jei apie juos niekas nežinos, naudos negaus nei rajonas, nei patys paslaugų tiekėjai.

– Ar galėtumėte save įvardinti lėtuoju turistu?
– Dėl darbo pobūdžio gana sudėtinga atsakyti į šį klausimą, tačiau manau, kad norėčiau tapti lėtuoju turistu. Kodėl? Nes lėtasis turizmas leidžia galima pažinti krašto žmones, o per juos pažinti ir tikrą kraštą. To palinkėčiau ir Lietuvos turistams – atrasti tikrą Lietuvą per regiono žmones.

Projektu „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“ keliautojus kviečiame apsilankyti Veprių, Mažonų ir Nemunaičio seniūnijose ir pažinti ten gyvenančius lėtojo turizmo atstovus, kurie dalinasi savo buitimi, gyvenimu ir patirtimi.

Keliaukime lėtai!

Projektas „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“ finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonę „LEADER” veiklos sritį „VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas”.

Daugiau informacijos: https://letasturizmas.lt/

Lėtojo turizmo skatinimas