Liepos viduryje Kauno miesto savivaldybės taryba patvirtino strategiją, kuri padės dar efektyviau valdyti miestui priklausantį NT. Naujai steigiamas Kompetencijų centras iki 2029 m. valdys ir apdoros visą svarbiausią su nekilnojamuoju turtu susijusią informaciją, kartu padės supaprastinti su NT rekonstrukcija, nuoma, priežiūra ir pardavimu susijusius procesus.

Džiaugiamės, kad mūsų konsultantai kartu su Mindaugas Kulbokas iš Newsec įžvalgomis, rekomendacijomis ir žiniomis galėjo prisidėti prie esamos situacijos vertinimo ir naujų procesų kūrimo.

„Pagrindinės mūsų, kaip nepriklausomų konsultantų, užduotys buvo susijusios su stipriųjų bei silpnųjų pusių išgryninimu, peržiūrėjome jau įvykusius pokyčius bei pateikėme rekomendacijas, kaip juos dar labiau sustiprinti“, – pasakoja „Eurointegracijos projektų“ asocijuota partnerė, projekto vadovė Justina Pociukonė, PRINCE2.

„Žinoma, didžiausias iššūkis buvo rasti sprendimus, kurie duotų didžiausią naudą Kauno miestui kaip NT valdytojui, juk savivaldybei priklauso skirtingų grupių nekilnojamasis turtas. Vienos jų, pvz., socialiniai būstai, turi daug objektų, kurių valdymas ir priežiūra gana standartinis, tad lengviau optimizuoti jiems būdingas išlaidas. Kultūros paskirties objektai – unikalūs, sudėtinga lyginti tarpusavyje, juose vyksta skirtingos veiklos. Dėl to reikėjo pasukti galvą ieškant efektyviausių sprendimų, kurie darytų reikšmingą poveikį.“ 

„Taip pat susidūrėme su tam tikru neapibrėžtumu prognozuojant socialinio būsto poreikį ateityje. Analizuodami duomenis aiškiai matėme, kad poreikiui didžiausią įtaką daro nacionalinio lygmens teisės aktų ir makroekonomikos pokyčiai, tad šios tendencijos sunkiai prognozuojamos. Šios projekto subtilybės skatino ieškoti alternatyvių sprendimų. Kartais ilgesnių ir pareikalausiančių papildomos kompetencijos, pastangų ir kūrybiškumo“ – teigia konsultantas AIDAS PELENIS.

„Verta paminėti, kad projektas ir bendradarbiavimas su Kauno miesto savivaldybe išsiskyrė efektyvia bei nuoseklia komunikacija, operatyviu informacijos teikimu. Komanda buvo noriai nusiteikusi kartu dirbti, ieškoti sprendimų ir įgyvendinti rekomenduojamus pokyčius. Džiugino ir faktas, kad tiek mes, konsultantai, tiek savivaldybės atstovai panašiai matėme iššūkius, problemų mastą ir realias galimybes daryti pageidaujamus pokyčius“, – pasakoja konsultantė Sofija Kogan.