EIP konsultantai deda paskutinius štrichus ant svarbaus darbo – rengiame rekomendacijas dėl nuostolių, kurie gali kilti žvejybos subjektams dėl verslinės žvejybos nutraukimo ar apribojimo šalies vidaus vandenyse (įskaitant Kuršių marias), kompensavimo proceso.
Rengdami šį projektą, išklausėme įvairių nuomonių, dalyvavome diskusijose. Mūsų tikslas – padėti rasti galimą sprendimą, kuris padengtų žvejų patirtą nuostolį dėl pasikeitusio teisinio reguliavimo ir kartu padėtų išvengti piktnaudžiavimo atvejų.
„Šių rekomendacijų rengimas turi du iššūkius. Pirmasis – reikia rasti sprendimą, kuris būtų tinkamas tiek žvejams, tiek Aplinkos ministerijai. Sakydami „tinkamas“, turime omenyje aktualus, pagrįstas, bet minimalus, kad nepažeistų konkurencijos sąlygų. Antrasis – pasiūlymus suformuoti taip, kad jie būtų suprantami, pritaikomi ir panaudojami, o kompensavimo procesas – sklandus, nesukeliantis streso ar bereikalingos administracinės naštos,“ – pasakoja EIP projektų vadovė ir konsultantė Sofija Kogan.
Tikėtina, kad verslinės žvejybos nutraukimas leis ne tik išsaugoti, bet ir pagausinti šalies žuvų išteklius, pagerinti marių aplinkos kokybę, jo dėka sulauksime didesnės ekonominės bei socialinės grąžos iš mėgėjų žvejybos.