Pastaraisiais metais Lietuvoje daugėja iniciatyvų, kuriomis skatinamas vietinis ir atvykstamasis turizmas. Labai svarbu, kaip lankytinos vietos ir objektai paruošti priimti didesnį turistų srautą, nes tai lemia ilgalaikę tokių iniciatyvų sėkmę.

„Lietuvos turistinių vietovių infrastruktūros vertinimas yra vienas svarbiausių agentūros „Keliauk Lietuvoje“ tyrimų. Jo rezultatai leidžia identifikuoti ne tik geruosius Lietuvos turizmo pavyzdžius, bet ir objektus bei paslaugas, kuriems reikėtų skirti daugiausia dėmesio, siekiant kurti kokybiškus ir patrauklius Lietuvos turizmo produktus, gerinti turistų patirtį lankantis Lietuvoje“, – sako agentūros „Keliauk Lietuvoje“ duomenų analizės ir turizmo statistikos projektų vadovė Vaida Šaukeckienė.

EIP vykdytame turizmo infrastruktūros vertinimo tyrime per du mėnesius aplankyta ir įvertinta per 2 000 objektų, tarp kurių turizmo informacijos centrai, apžvalgos aikštelės, stotys, miestų aikštės, parkai, paplūdimiai ir kt.

„Džiaugiamės, kad EIP ekspertų komanda ėmėsi šio didelės apimties projekto ir sėkmingai jį įgyvendino. Projekto metu tyrėjai lanksčiai reagavo į mūsų poreikius, atsakingai ir operatyviai atsižvelgė į siūlymus dėl tyrimo ataskaitos tikslinimo“, – pasakoja Vaida Šaukeckienė.

Tyrimo metu pastebėta, kad savivaldybės, sulaukiančios daugiau turistų, labiau vertina jų nešamą finansinę grąžą ir daugiau investuoja į visų objektų infrastruktūros plėtrą, o mažiau turistų sulaukiančiose savivaldybėse yra labai didelis skirtumas tarp kelių pagrindinių objektų ir visų kitų. Vis dėlto tyrimas taip pat parodė, kad infrastruktūros gerinimo darbai reikalauja nemažai laiko ir sistemingų pastangų, todėl kitą tyrimą rekomenduojama atlikti ne po vienų, o po dvejų metų.

„Vertinta pagal labai aiškiai apibrėžtus kriterijus, tad tikimės, kad išvados padės išsigryninti konkrečias gaires, kaip gerinti turizmo objektų infrastruktūrą. Tai sukurs sąlygas konkurencingumui augti ne tik vietiniu, bet ir tarptautiniu mastu“, – įsitikinusi EIP projektų vadovė Laura Cibulytė.