Vilnius – vienas Europos Komisijos kuruojamos misijos „100 klimatui neutralių ir išmaniųjų miestų“ dalyvių. Šią iniciatyvą sostinėje atstovauja ir įgyvendins Vilniaus miesto savivaldybės tarybos įsteigta viešoji įstaiga „Neutralus klimatui Vilnius“.

Siekiant paruošti tvirtą pamatą ambicingiems pokyčiams, UAB „Eurointegracijos projektai“ padeda paruošti stiprią ir kryptingą VšĮ „Neutralus klimatui Vilnius“ veiklos strategiją. Be iniciatyvų steigimo bei įgyvendinimo srityse, susijusiose su neutralaus miesto klimato formavimu, strategijoje daug dėmesio bus skiriama visuomenės ir viešųjų asmenų sąmoningumo kėlimui bei švietimui klimato kaitos ir reikalingų pokyčių temomis.

Aiški ir kryptinga veiklos strategija – privalomas žingsnis siekiant gauti „Mission label“ ženklą. Būtent jis atvers plačias galimybes papildomam vykdomų iniciatyvų finansavimui ir sėkmingam jų įgyvendinimui. Šis etapas uždegs žalią šviesą ir Vilniaus miesto misijos investicijų plano parengimui. Jo eigoje idėjos virs tikrais ir prasmingais projektais, teiksiančiais Vilniaus miestui ir jo gyventojams ekonominę, socialinę bei aplinkosauginę naudą.

Europos Komisija strateginius planus įvertins bei „Mission label“ ženklus išduos 2024-aisiais, o misijos įgyvendinimo veikla tęsis iki 2030 m.